7 найменувань
Кварцит STONEPANEL™ ORIENT
Вхідна група
БрендCupa pizarras
Кварцит Rock Face Akron
Вхідна група
БрендAkrolithos
Кварцит Rock Face Coco
Вхідна група
БрендAkrolithos
Кварцит Rock Face Crystal
Вхідна група
БрендAkrolithos
Кварцит Rock Face Grey
Вхідна група
БрендAkrolithos
Кварцит Rock Face Ilion
Вхідна група
БрендAkrolithos
Кварцит 3D Edge Kavalas
Вхідна група
БрендAkrolithos
Кварцит – камінь, який використовується як будівельний матеріал, декоративний (облицювальний) та конструкційний, а також в інших сферах. Декоративний кварцит відноситься до категорії натурального каменю.
Природний кварцит – метаморфічна гірська порода, яка утворюється в результаті мінерального та структурного перетворення кременистих осадових порід (кварцових пісків, пісковиків), деяких магматичних порід (кварцових порфіритів). Різні різновиди кварциту можуть отримувати найменування за другорядним мінералом, на частку якого припадає не менше 5% об’єму, за особливостями хімічного складу (глиноземистий, залозистий), рідше за декоративними особливостями.
У складі кварциту переважає кварц (двоокис кремнію), за об’ємом на нього припадає 75-98% мінерального складу цієї гірської породи. Також кварцит може містити широкий перелік другорядних і акцесорних мінералів (акцесорними називають мінерали, які складають менше 1% об’єму гірської породи) – кремній, халцедон, сполуки заліза, слюду, польовий шпат тощо. Від їх набору залежать колір, текстура та структура кварциту.
Натуральний кварцит відрізняється:
Кольори різноманітні, найчастіше білий, різні відтінки сірого. Домішки оксиду заліза надають кварциту червоного, малинового, рожевого забарвлення, також в деяких родовищах видобувають кварцит зеленого, жовтого, оранжевого, синього, фіолетового, чорного кольорів і відтінків. На зламі кварц має характерний блиск, структура щільна зерниста, розмір і форма зерен варіюються. Текстура може бути масивною або смугастою, нагадувати текстуру сланцю, гнейсу.
Залежно від хімічного, мінерального складу, декоративних характеристик кварцит може застосовуватися в подрібненому вигляді та у вигляді блоків, плит. Зокрема, кварцит знаходить застосування:
Висока міцність на стиск і довговічність дозволяє використовувати блоки з кварциту для закладки фундаменту, кладки цоколя. Іноді з нього зводять стіни цілком. Як конструкційний матеріал кварцит використовується для ексклюзивних архітектурних об'єктів, які зводяться на віки. Наприклад, з нього на рубежу 19-20 століть був побудований замок у садибі Мсциховського (Луганська область). Також він завжди був затребуваний у будівництві культових, ритуальних об'єктів – храмів, саркофагів, мавзолеїв. У наші дні кварцит використовують у дорожньому, капітальному будівництві переважно у вигляді щебеню для облаштування подушок і в якості наповнювача бетонної суміші.
Плити з кварциту використовуються для облицювання фасадів і цоколів, оформлення вхідної зони, тераси. Висока стійкість до стирання дозволяє використовувати його як матеріал для мощення майданчиків перед будинком, під'їзних і садових доріжок. Також він знаходить застосування в ландшафтному дизайні, як матеріал для облицювання фонтанів, альтанок, виготовлення садових скульптур.
Низький природний радіоактивний фон дозволяє використовувати кварцит всередині приміщень. Їм можна облицьовувати стіни, але через солідну вагу плит цей камінь частіше застосовується в якості підлогового покриття. Також його використовують для виготовлення елітних меблів, стільниць, підвіконь.
Незважаючи на високу вартість кварциту він є популярним, затребуваним матеріалом:
Ціна на кварцит залежить від родовища, кольору й особливостей текстури, фізико-механічних характеристик, способу обробки. Якщо ви хочете купити кварцит та інші види ексклюзивного натурального каменю в компанії Klinker Stone, уточнюйте актуальні ціни у менеджерів.
Купити кварцит в Києві, а також замовити його доставку в інші міста України пропонує компанія Klinker Stone. Компанія співпрацює з провідними світовими постачальниками натурального каменю та пропонує продукцію, яка поєднує чудові експлуатаційні характеристики з високою естетичною привабливістю. На сайті інтернет-магазину будівельних матеріалів можна вивчити фото різних видів кварциту, а також замовити доставку безкоштовного зразка. Запрошуємо відвідати наш салон-бутік натурального каменю в Києві. Також майстри компанії виконують оздоблювальні роботи із застосуванням кварциту та інших облицювальних матеріалів.
Яка різниця між кварцом і кварцитом?
Кварц (двоокис кремнію) – породоутворюючий мінерал, кварцит – гірська порода, що складається переважно з кварцу, також до її складу входять інші мінерали. Натуральний кварцит слід відрізняти від кварцового агломерату (штучний камінь, суміш кварцу та поліефірних смол).
Чи підходить кварцит для зовнішніх робіт?
Так, кварцит відрізняється високою морозостійкістю, стійкий до впливу опадів, вітру, ультрафіолету.
Який догляд потрібен для кварциту?
Після укладання кварцит, як і будь-який натуральний камінь, рекомендується обробити просоченням для герметизації пір. В цілому цей камінь невибагливий до догляду, для видалення забруднень можуть використовуватися будь-які миючі засоби.
Чи можна використовувати кварцит у місцях з високою вологістю?
Так, цей камінь відрізняється низькою пористістю та мінімальним водопоглинанням.
Чи підійде кварцит в якості підлогового покриття?
Так, висока механічна міцність на стиск і низька стираність роблять цей камінь вдалим вибором для довговічного підлогового покриття. Тільки потрібно вибирати плити, оброблені способом, який дозволяє згладити виражені перепади рельєфу.